BİLEKS ELEKTRİK, elektrik sektöründeki yolculuğuna İstanbul Karaköy’ de 150 m2 ofisinde Kablo Koruma ve Ex-proof (Eksprof) Sistemleri ile başlamıştır. Ürün portföyünü ve çalışan sayısını  her geçen gün arttırarak kısa sürede sektörde adını duyurmuştur.

Elektrik, elektronik şalt malzemeler, Zayıf akım kabloları, Polyamid Spiral Borular, Spiral Boru Rakor ve Klipsleri, Çelik Spiral Borular, Halojen Free Alev Yaymaz Spiral Boru, Düz Boru ve Kangal Borular, pvc ve Spiraller,SCH 40 ve SCH 80 pvc borular,Boru Bağlantı Elemanları, Metal Kablo Rakor ve Pirinç RakorlarıEMT / IMC / RSC tip Çelik Elektrik Tesisat Boru ve Bağlantı Elemanları Satış destek ve pazarlama.
Uzmanlık alanımız Exproof aydınlatma ve Aksesuarları Exproof pano montaj ve bağlantı elemanları Atex ve IECEx sertifikalı alev sızdırmaz ( Exproof ) ürünler, Exproof proje keşif fiyatlandırmalarını.Tescilli markası olan “ BİLEKS” adı altında satışını gerçekleştirmektedir.

 

BİLEKS ELEKTRİK olarak Ex-proof (Alevsızdırmaz) ve Anti-grizu elektrik malzemelerinin satışını yapmaktayız. Patlayıcı gaz, toz ve buharın bulunduğu ortamlarda kullanılması zorunlu olan ex-proof ürünlerimizi Avrupa onaylı belgelerle satmaktayız. Ex-proof aydınlatma cihazları, ex-proof projektör, ex-proof motor yol verici paneller, ex-proof dağıtım panelleri, ex-proof PLC panelleri, Ex-proof soft starter panelleri, ex-proof alarm ve ikaz cihazları, ex-proof buat, , ex-proof fiş-priz, ex-proof telefon, ex-proof elektronik topraklama cihazı, ex-proof rakor ürünlerinin tamamı ve daha fazlasını ülkemizde ATEX sertifikalı olarak siz müşterilerimizle buluşturuyoruz. Ex-proof ürünlerin seçimi, kullanımı ve projelendirmesi konusunda da ex-proof konusunda sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyi siz değerli müşterilerimizle paylaşmak isteriz. Ex-proof malzemeler ile ilgili detaylı teknik bilgiyi ex-proof sayfamızda da bulabilirsiniz. Teknik detaylar hakkında veya malzeme kullanım yeri hakkında bizi arayarak yardım alabilirisiniz.

Ürün çeşitliliğini her geçen yıl arttıran BİLEKS ELEKTRİK ; Atex ve IECEx sertifikalı alev sızdırmaz ( Exproof ) elektrik tesisat malzemelerini de bünyesine alarak , bu konuda da başarılarını devam ettirmektedir.

BİLEKS ELEKTRİK; satışını gerçekleştirdiği ürünler başta; Otomotiv, İnşaat, Altyapı , Makine ve Otomasyon , Güvenlik Sistemleri, Beyaz Eşya, Ulaşım, Denizcilik, Elektrik Tablo ve Pano, Demir Çelik , Petro Kimya, Enerji Santralleri , Akaryakıt İstasyonları, Maden sektörü olmak üzere birçok sektöre kullanılmaktadır.

BİLEKS ELEKTRİK ; Referans listesine kattığı birçok proje ve firma ile Türkiye Elektrik Sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri haline gelmektedir. Yurt içi ve Yurtdışı bir çok partneriyle beraber daha büyük başarıları hedefleyen şirketimiz; FOB, CFR, Yurt içi KDV’li, İhraç Kayıtlı KDV’siz satış modelleriyle müşterilerine avantajlar sağlamaktadır. 

BİLEKS ELEKTRİK vizyonu; yenilikçi yapısıyla her zaman farklı olarak takip eden değil, takip edilen şirket olabilmek, ‘hizmette sınır yoktur’ prensibiyle hizmet kalitesini devamlı olarak artırabilmektir.

BİLEKS ELEKTRİK hedefi; Rekabet düzeyi yüksek Türkiye ve Dünya pazarlarında, genç ve dinamik kadrosuyla kaliteden ödün vermeden rekabetçi olabilmek, sanayi ve istihdama yönelik yatırımlarını arttırarak, ülke sanayisine katkıda bulunarak küresel boyutta lider şirket olabilmektir.